islam ve cocuk sitesi : Bu site hakkinda

Islam ve Cocuk

Just another WordPress.com site

Bu site hakkinda

                    Sevgili Çocuklar, sizlere Allah Rızası için hazırladığım sitelerdeki bilgileri öğrenmenizi arzu ediyorum.   Lütfen TIKLAYINIZ ve öğreniniz.  Anlıyamadığınız mevzuları yani konuları büyüklerinize sorunuz. Danimarkaca, İngilizce ve Türkçe sözlükleriniz olmalı, bilmediğiniz kelimeleri öğrenip bir deftere yazmalısınız. Arada, öğrendiğiniz kelimeleri unutup unutmadığınızı kontrol edersiniz.  İslami bilgi ve görgüye sahip çocuklar gençler başarılı ve huzurlu olurlar. Sigara, içki ve ahlaksızlık gibi kötü alışkanlıklara alışmazlar.  İstiklal marşı şairi Mehmed Akif gibi büyük adam olurlar. Unutulmazlar, Müslümanlarin kalbinde yasarlar. İyi ve gerçek Müslümanlar ölünce sonsuz cennete giderler. Hep cennette yaşarlar.
Muzaffer Alev  Kopenhag

 3.5 Yaşında Suğra Bal: http://www.facebook.com/video/video.php?v=1058091353082

  http://www.google.dk/images?q=k%C3%BCc%C3%BCk%20sugra%20istiklal%20marsi&hl=da&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi

 http://www.google.dk/search?q=k%C3%BCc%C3%BCk%20sugra%20istiklal%20marsi&hl=da&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw

  İstiklal Marşı ve Necip Fazıl Kısakürek*in  “Ayağa Kalk Sakarya”  Şiiri – Suğra Bal: http://ivideo.wordpress.com/2006/07/25/minik-sugranin-yorumundan-istiklal-marsi-ve-sakarya-siiri/

1920 lerde müslüman ülkeler, ingiliz hileleriyle, gizli ve modern ingiliz esiri olmasaydi; dünya da iste böyle milyonlarca Dilaralar ve Mehemmedler yetisirdi. Yüksek imanli yetisen bu güzel müslümanlar, dünyaya güzel örnek olarak, dünyanin müslüman olmasini saglarlardi. Birakin alemi islamdaki müslümanlara yapilan zulümleri; ülkemizi kurtardigini söyliyen “Kel Ali” isimli milletvekilimiz bile 1925 yilinda tam 5216 Hoca Efendiyi hakaret ederek dar’agacina asmis sokaklarda. Millet Vekili Cellatlik yapar mi hic. Yapmis.  Torunu gecen sene televizyon da keske dedem bütün Hocalari assaydi, dedi. Memleketimizde hizini alamiyan ne kahramanlar varmista bizim haberimiz yok. öyle dedenin böyle torunu. Korkutulan nesiller PISIRIK olurlar. Amerika, Avrupa ve israil birligi, Cin devleti ile rekabet edebilmek icin müslüman ülkelerinde ki Saddamlarini ve gizli hakim güclerini degistirip, Cin Halkindan daha kötü sartlarda, müslüman ülkelerinde imal edecegi ucuz mallarla Cin in ilerlemesinin önüne gecmek istiyor. Müslümanlar kuklalastitrilmis oldugu icin basaracaga benziyorlar. Sevgili Peygamberimizin bu mevzuu da hadisleri var.
Kücük Sugrayi tekrar tekrar dinliyorum. Gözyaslarima mani olamiyorum. Allah Babasindan, annesinden, ablalarindan ve bizi haberdar edenlerden razi olsun. “Kücük Sugrayi dinleyince agliyabilmek cok güzel”

  Mehmet Akif Ailesinin Başına Gelenler için Kücük Sugra’yi dinleyince aglayabilmek? « Islam & Iman ;       http://www.mehmedakifersoy.com/page/4

   http://islamveiman.wordpress.com/2010/10/15/tttt/

“Kücük Sugra” gibi imanli ve kabiliyetli nesiller yetistirmemiz gerekiyor.   “bir inci Dilara”  ve “Kücük Ayse Elif” de kabiliyetli ve yüksek imanlilar maasallah.

  Muzaffer Alev  Kopenhag  www.esir.webbyen.dk

 

Atatürk Öldü Diye Ağlayan Elif E Cevap
3 min. – 19. dec 2010
dailymotion.com

  3 yaşında 37 Sure biliyor: http://www.ankebut.net/3-yasinda-37-sure-biliyor-w11929.html

  Kücük Seher: Sevgili Peygamberimizi anlatiyor:   40 yasindasin: http://www.ankebut.net/kucuk-seher-w11825.html

  Cocuklarinizi seviyormusunuz? izinde Neler yapabiliriz?

Muzaffer Alev   muzafferalev@hotmail.com  (2005-1426)    ishoej   Kopenhag   Danimarka    www.esir.webbyen.dk

Degerli kardeslerim.
17 sene önce, izin mevsimi baslarken bir sahife kagida SATIRLARI gayet SIK daktilo ile müslüman kardeslerimizin memleketlerindeki islami kitapcilardan almalari icin islami cocuk kitaplari, islami cocuk ve genc romanlari, islami kasetler listesi hazirladim. Oglumun okudugu islam arab okulunun foto kopi makinasinda 100 kron ödiyerek, 200 adet cogalttim. Kopenhag Kocatepe Camiinde cuma namazi sonrasi dagittim. Bizde Türkiyeye gittik.

animated gif of Islam- man praying   Oglum Muhammed Fatih Alev‘le beraber islami ziyaretler ve dindarlarla tanismak icin Adapazari, Ankara, Konya, Kusca, Elazig, Van gezisine ciktik.
Oglumla, büyük islam alimi Bediüzzamanin talebesi Hulusi Yahyagil Agabey icin her sene Elazigda okutulan Mevlide katildik. Adapazarinda ziyaret ettigimiz kardesimiz bizi islami kitapcilarla tanistirdi. Bir kitapci kardesimiz Danimarkadan geldigimizi duyunca, dün Danimarka da yasiyan bir baba ve hanimi evlatlariyla geldi ve okadar cok kitap ve kaset aldilarki beni sasirttilar, hicbir yurtdisinda oturan müsteri bukadar cok kitap ve kaset almamisti, dedi.

Cocuklarimizin iyi müslüman yetisebilmesi icin yardimlasmamiz sarttir. Müslümanlar kardesdir.

animated gif of Islam- man praying   Sevgili Kardeslerim, bizim cocukluk günlerimizle simdiki cocuklarin durumu ayni degil. Televizyon, cevre, okul, cocuklarimizi kötü etkiliyor. Bizde cocuklarimiza yardimci olmak icin careler aramaliyiz.

Her sene izine gittiginizde Türkiyedeki islami kitapcilara cocuklarinizin yasini söyliyerek veya cocuklarinizi yaninizda götürerek kitapcilarin size tavsiye ettikleri kitaplari, kasetleri, cd ve vcd leri almalisiniz.

Mesela bir cocuk sigara icmeye baslasa ve ilerde günde bir paket sigara icse senede 12 000 kron eder. Bakin size 16 yasina yeni giren komsumuz bir Türk cocugunun bana anlattigi sirrini anlatiyim. Hic kimseye anlatmamami rica etmisti. Ama ben size ismini vermiyecegim icin bir mahzuru yok.

iki sene önce 14 yasinda olan bu gencimiz Türkiyede tatilde iken, isvecteki ayni yastaki iki akrabasi ile Konyada hergün bir ay müddetle bir paket sigara aliyorlar ve iciyorlar. Isvecli Türk cocuklari isvece geri döndüklerinde Türkiye de icmeye basladiklari 6-7 adet sigara sayisini cogaltarak icmeye devam etmisler. Ama Danimarkadaki genc sigara icmeyi birakiyor.
Bu gence sen niye sigara icmeyi biraktin diye sordum.

– Bilmem, dedi. Ben biliyorum, dedim. Cünki sen benimle hergün devamli sohbet ediyorsun. Bana islam dini hakkinda sorular soruyorsun. Ben senin sorularina cevap verirken cok defa sigaranin zararlarindan bahsediyorum. Böylece sen sigaradan nefret ediyorsun ve icmiyorsun dedim.

animated gif of Islam- man praying   Mesela Danimarka da ve Türkiye de kizlarimiz dahil lise ögrencilerinin cogunlugu sigara icmektedir.

Yüce dinimiz Islamiyet bütün dünya da seytanca yasak oldugu icin müslüman cocuklarinin camiye gitmeleri mümkün degildir, cami sevdirilmez hatta televizyonlarla hileyle nefret ettirilir.

Gonca Gülsel Alev`in yazdigi ”Danimarkali Gelin” filminde gördügünüz gibi kilise ve Hristiyanlik sacmaliklari sevdirilir sizlere.

animated gif of Islam- man praying   Mesela camilere veya camilere yakin evlere veya odalara;  islami kitap, islami cocuk kitabi, kaset, cd ödünc veren islami kütüpnane acilip güzel dinimiz sevdirilip tesvik edilemez. Ama cocuklarimiz ve genclerimiz devamli ahlaksiz, kötü ve lüzumsuz seylere tesvik edilirler. Cünki müslüman ülkeleri hep geri kalmali ve sömürgecilerden mal, silah ve ilac almali. Onun icin müslüman gencleri futbol hastasi, pop müzigi hastasi olmali, dans etmeli, ahlaksiz ve basarisiz olmali. Hatta Türk televizyonlarinda ki Amerikan filmleriyle seytanca hilelerle, Papazlari bilgili ve iyi insanlar olarak, imamlari ise devamli kötü ve sahtekar insanlar olarak gösterip, gizlice sizin  sacmasapan degistirilmis hristiyan veya dinsiz olmanizi istiyorlar!

Mesela cahil birakilan müslümanlar, camiye gidene gitme diyen mi var? derler.
Türkiyemiz de 80 bin camimiz aciktir ama Necip Fazil in tabiriyle ” camiler aciktir ama yollari kapalidir! ” Avrupada da durum aynidir. Daha dogrusu bütün dünyada camileri seytanca serbest eden ve yasak edenler aslinda Terörist Amerika, Israil ve Avrupadir. Kendilerini dinlemiyenleri atom bombasi ile korkuturlar. Camiye gidebilmenin nasil seytanca yasak oldugunu anlatmamiz yasaktir! Arastirma yaparsaniz gercekleri bulabilirsiniz.

Danimarkalilar melek gibi müslüman olup gercekleri buluyorda, siz niye bulamiyasiniz?

animated gif of Islam- man praying   Türkiyemizde 7+8=15 yasindan kücük cocuklarin camiye gidip islami ders almalari ve Kurani Kerimi yüzünden manasini anlamadan okumayi ögrenmeleri yaz tatilinde bile yasaktir! 15 yasindan sonra gitmeleri serbesttir. 15 yasindan sonra Kurani Kerimi sadece yüzünden okumayi ögrenme hürriyetleri vardir. Yüce dinimizi ögrenme hürriyeti yine yoktur.

Islamiyetin sizlere sevdirilmesi bütün dünyada yasaktir. Sizleri seytanca islamiyete düsman ederler. Hem 15 yasina kadar topcu, popcu, hiphopcu olan genclerimiz artik Kurani Kerimi yüzünden okumayi istemezler. 80 bin camimizde Kurani Kerimin tefsirini, Hadis, fikih ve ilmihal bilgisi derslerini ögretmek ise 15 yasindan öncede, sonrada yasaktir!

Türkiyemiz de son senelerde 30 000 kilise evi acilmistir. Mescid evleri acmak yasaktir. Gizli olarak müslüman cocuklarina Kurani Kerim ögretirseniz 3 sene hapis cezasi vardir.

animated gif of Islam- man praying   Camilerimiz de Kuran Dersi dakikayla müsaadelidir. Mesela Danimarkada cocuklar haftada bir defa 60 -120 dakika Kurani yüzünden okuma dersi alabilirler. 60 cocuk gelirse 1-2 dakika ders alma hakki vardir!

Cocuklarimiz camiye gittiginde mübarek imam efendilerin dinimizi ögretmesi yasaktir! Degerli alim imam efendilerin sadece namaz kildirma yetkileri varmis.

animated gif of Islam- man praying   Halkimiz yavas yavas islamdan uzaklastirildigi, seytanca hilelerle kandirilip oyuna getirildigi ve islami yayinlari okumadigi icin bu durumu anliyamaz. Yalanlarla iyi müslümanlara düsman edildigi icin dinleyip ögrenmeyide bilemez.

Camide oldugu gibi Cami disinda da toplanma, acik ve gizli olarak islami ögrenme, sohbet etme ve ögretme yasagi vardir!  Sinsi ve acik Hilelerle mani olurlar.

Dünyada hür hic islam devleti olmadigi icin, simdilik müslümanlar caresizdir! Danimarkadada hileli olarak yasaktir. Seytanca öyle oyunlar yapilirki, samimi olarak bu durumla ilgilenmiyenler, arastirmiyanlar idrak edemezler, anliyamazlar.

animated gif of Islam- man praying   Uyuyanlar, uyaniklarin atlarinin ayaklari altinda ezilmeye mahkumdurlar.  Dünya Müslümanlari  90 senedir sinsi hilelerle  uyutulmaktadirlar. 1920 senelerinde gizli esir yani gizli köle olmuslardir ingiliz sömürgecilere.  1950 senesine ise Amerika, Bati Avrupa ve israil Birligine esir olmuslardir.  islam ülkelerini; perde arkasinda ki gizli gücler, Saddamlar ve casus generaller idare etmektedirler.

Biz zavalli, boynu bükük zenci müslümanlar; Danimarkayi ve Danimarkalilari seviyoruz. Bizim dinimizi samimi olarak serbest ediniz, Türkiyemizde de serbest ediniz, Izmirdeki Tuborg ve Carlsberg Bira fabrikalariniz da alkollü ickiler yerine sadece meyve suyu gibi gida maddeleri imal ediniz. Peygamberimiz “ icki bütün kötülüklerin anasidir“ buyurmustur. Kopenhag kriterleri hilesini istemiyoruz, bizler fakir ve fukara olarak yasamaya raziyiz, yeterki güzel dinimiz serbest olsun, ögrenebilelim, yüce islamiyeti yasayabilelim. Bizler melek gibi, sahabiler gibi dogru ve mert müslümanlar olmayi istiyoruz.

animated gif of Islam- man praying   Dünyaya hakim olan terrorist siyonist yahudi medyasi müslümanlari kolayca kandiriyor. Müslümani müslümana düsman ediyor ve müslümani Vatikanin Diyalog ve Hosgörü seytanligiyla Terörist papazlara, hahamlara dost ediyor. Gercekleri bilmiyen müslüman cogunlugunu savassiz hristiyan, dinsiz veya islam düsmani yapiyor.

1920 sonrasi islam alemine karsi, baslayan Yeni Haclilarin gizli ve acik Terörist savaslari hemen durmali. Yeni Haclilar tarafindan her sene milyonlarca müslüman, silah satmak ve sömürülmek icin ic savaslar cikarilip, öldürülmekte, sakat birakilmakta ve ilac satmak icin hasta edilmektedir.

Bu igrenc ve cani yalan tiyatrosu katilligi ve yalan tiyatrosu teröristligi sona ermelidir!

Iyi kalpli Danimarkalilari vazifeye davet ediyoruz. Bazi papazlarin samimi olarak gercekleri haykirarak müslümanlara yardimci olmasini arzu ediyoruz. Israilde bir kahraman Vanunu cikti. Danimarkanin da hakiki baris istiyen kahraman Vanunulari olmali.

animated gif of Islam- man praying   Kardeslerim, size bir gercegi anlatiyim isterseniz bana kiziniz. Türk cocuklarina islam dininden bahsetmek okadar zorki, cünki hicbir sey bilmiyorlar. Cok zekiler, sihhatliler ama Islamiyeti, Türkceyi, Danimarkacayi, Ingilizceyi bilmiyorlar. Neyi hangi dilde anlatacaginizi sasiriyorsunuz. Daha ögrenmiye alismadiklari icin, dinlemeyide bilmiyorlar. Danimarkali hristiyan arkadasi dinliyor, türkler gürültü yapiyorlar. Büyük kücük demeden devamli cok cirkin küfrediyorlar. Cok ahlaksizca sözler söylüyorlar. Cok igrenc sakalar yapiyorlar. Daha fazlasini yazamiyacagim!
Aynisini evde yapiyormusunuz diye soruyorum, yapmiyoruz diyorlar.

animated gif of Islam- man praying  Topraga bir fidan diktiginizde suyunu , gübresini, budamasini zamaninda yapmazsaniz meyve alamazsiniz. Cocuklariniza güzel yemekler yediriyorsunuz, güzel elbiseler ve oyuncaklar aliyorsunuz, bazilariniz, Kurani Kerimi okumasini ögrenmesi icin haftada bir gün camiye gönderiyorsunuz. Bu yaptiklariniz cok güzel ancak eksiktir. En mühim olan bir durum vardir ki bunu muhakkak yapmalisiniz.

Osmanli devrinde cocuk entarisi ile sokakta oynar alim olurmus, simdi eve kapatsaniz televizyon cocugu seytan yapar.

animated gif of Islam- man praying   Müslümanlarin bütün dünyada kütüphane, toplanti, ögretim ve egitim salonu acmalari seytanca veya acikca yasaktir.
Zaten müslümanlarin son 85 senede, Allah Rizasi icin, islama hizmet suuru (bilinci) yok edilmistir.

Toplu olarak, islamda birlesme anlayisi ile Allahin ipine sarilarak calismazsaniz kendinizi ve cocuklarinizi pisliklerden kurtaramazsiniz. Cocuklarinizi bozmak icin devamli islam düsmanlari calismaktadir ve trilyonlarla para harcamaktadir. Sizlerinde evlatlarinizin gizli düsmanlara kanmamalari icin bilgi sahibi olmalari icin cevrenizdeki samimi müslümanlari bulup beraber calisma icine girmeniz lazimdir.

Size 4 tane Hadisi Serif yaziyorum.
“Iki günü esit olan ziyandadir.”
„ Ilim cindede olsa aliniz.”
„ Siz müslüman Kardeslerinizi sevmezseniz iman etmis olmazsiniz, iman etmezseniz cennete giremezsiniz.”
” Ilim müslümanin yitigidir, nerede bulsa alir “

animated gif of Islam- man praying  Bugün müslümanlarin en büyük eksigi islami birligi, kardesligi, sevgiyi bilmemesi, iyi müslümanlarla bir araya gelip samimi sorular sorup bilmedigi mevzulari ögrenmemesidir. Kendisi bilmedigi halde bildigini zannetmesi, okumamasidir. Islami bilen iyi müslümanlari arayip bulmamasi, ahlaksiz Türkce Yahudi ve sabatayci televizyonlarinin ve gazetelerinin yalanlarina inanmasidir.
Bir de suna sahid oldum.

Danimarkada Türk erkek cocuklari, gencleri ve babalari ” hadis nedir? ” soruma cevap veremiyor! Tabii annelerin ve kiz cocuklarininda bilemiyeceklerini düsünüyorum. Etrafinizdakilere sorunca sizlerde sasiracaksiniz.

animated gif of Islam- man praying   Lütfen, imam efendilerden cuma günleri hadis nedir ve hadis ögrenmenin ehemmiyeti hakkinda halkimiza bilgiler vermelerini rica ediyorum.
Türk cocuklari, gencleri, anneleri, babalari Kurani Kerimi de bilmiyorlar. Türklerin begenmedigi Pakistanlilar ve Araplar bukadar bilgisiz degiller. Hadisin ne oldugunu bilmeyen bir millete siz ne ögretebilirsiniz? Hacca gidenlere sorun onlarda bilmiyor! Kardeslerim sizlerde cevrenizdekilere sorup bu aci neticeyi görebilirsiniz!

Hadis, Hazreti Muhammedin söz ve davranislaridir. Hadisi Serif de denir. Bu söz ve davranislari konu edinen ilme hadis ilmi denir.
Türk cocuklari Kurani Kerimi Peygamberimizin yazdigini zannediyor!

animated gif of Islam- man praying   Dedelerimiz Osmanlilarda 3 yasinda camide baslardi egitim (terbiye).  Cocuk 3 yasina basinca imam efendiye bildirilir, evde, komsulara , akrabalara ve cevredekilere yetecek sekilde yemek, tatlilar ve hediyelik sekerler hazirlanir. Cocuga bir rahle, elif cüzü, minder ve yeni elbiseler alinir.
Mahalle Camisinin hocasi önde, ögrenciler arkada sira halinde ilahiler söyliyerek ve dualar ederek, amin diyerek cocugun evine gelinir. Yemek ve tatlilar yenir, sekerler dagitilir sonra evin cocugunuda alarak diger ögrencilerle beraber ilahiler ve dualar okuyarak, hepberaber amin diyerek camiye gidilirdi.
Bu yüzden bu güzel merasime “amin alaylari” denirdi. Yeni ögrenci Hoca Efendinin karsisina oturur. Hoca Efendi ilk dersi verir. Ilk ders “Bismillah” dir. Cocuk ilk günü Bismillahirrahmanirrahim demeyi ögrenir. (Allahin ismiyle baslarim demektir.)  Iste sübyan mektebi denen bu okullar da, yüzlerce sene pekcok dersin yaninda hadis derside verilirdi.
animated gif of Islam- man praying    Osmanlilar Peygamberimiz Hz. Muhammedi hakikaten cok seven ihlasli cok büyük müslümanlardi ve Kurani Kerimin emirlerini yerine getirirlerdi.
Evinde interneti olan kardeslerimiz, www.google.com dan -hadisler- ve – Kuran tefsiri – aramasini yapiniz. Bu hadisleri okuyunuz ve bazilarini printerden cikariniz. On binlerce hadislerden her hafta bir tanesini cocuklariniza ezberletiniz.

Türkiyeye izine gittiginiz de muhakkak islami kitapcilardan cocuklarinizin yasina göre islami kitaplar, hadis kitaplari, ve Peygamberimizle ilgili radyo tiyatrosu, ilahiler, marslar ve ezgi kasetleri, Cd. leri aliniz. Her sene evlatlariniza 3 veya 4 bin kronluk kitap, kaset, cd, vcd ve dvd aliniz. Bu paralar size dünya da ve ahirette cok fazlasiyla geri gelecektir.

animated gif of Islam- man praying   Kitapcilarin hepsine gittiginizde sabirla kendilerini dinleyiniz hatta samimi arkadas olunuz. Tavsiye ettikleri kitaplari, kasetleri, cd leri, vcd leri aliniz.Haniminiz ve cocuklarinizda her sene begendiklerini alsinlar. Burdan giderken yaninizda bir walkman ve diskman götürünüz. 3 veya 4 bin kronu her sene acimadan harcayiniz.

Ben hanimim Gonca Gülsel Alev hanimla ve cocuklarimla beraber her sene alirdim. Hatta yetmezdi posta ilede getirirdik cok defa. Posta ile kitaplar geldigi zaman ve Istanbul da her sene kitapcilara gittigimizde cocuklarimiz bayram ederlerdi.
Cocuklariniza dogru yatirim yapmalisiniz.
Cocuklariniza yeni cikan islami Cd ler ve Osmanli tarihiyle ilgili romanlar alabilirsiniz. Yavuz Bahadiroglunun romanlarini tavsiye edebilirim. Son kitabi – Biz Osmanliyiz’i muhakkak aliniz –

Mehmet Dogan in CD li ” Büyük Türkce Sözlügü ” nü alirsaniz evladiniz bilmedigi kelimeleri ögrenir.
Dogru samimi mert dindar arkadaslariniz olmaliki cocuklariniz iyi yetissin. Kimse Allahi kandiramaz.
animated gif of Islam- man praying    Müslümanlar alcak gönüllü olmali, terörist ve yalanci islam düsmanlarinin oyununa gelip iyi müslüman kardeslerine düsman olmamali. Islam düsmanlarinin isi müslümanlari birbirine düsürüp, cocuklarini islamiyete düsman edip, imanlarini zayiflatmak ve hristiyan, dinsiz veya ahlaksiz yapmaktir.
Ishöj da yasayan Kuscali Bayram anlatti, Ishöjdan yeni hacca gidip gelen birine Kelimei Sahadet getir demisler. Bir türlü ” Eshedü enla ilahe illallah ve eshedü enne Muhammeden Resulullah ” diyememis. (Sehadet ederimki Allahtan baska ilah yoktur ve Muhammed onun elcisidir)
animated gif of Islam- man praying    Halkimiza yagcilik, dalkavukluk yapmayip ciddi olarak ne durumda oldugumuzu anlatmaliyiz. Yerimiz kalmadigi icin size örnek olarak sadece birkac kitap, kaset ve Vcd tavsiye edecegim, insallah siz dini kitapcilardan her sene yüzlercesini alirsiniz.
Bazi Kitaplar :
(Dinim Serisi, Yasar Kandemir) Cocuk kitaplari
(Yeniasya ve Osmanli yayinlari cocuk kitaplari) –
(Merhaba Sögüt, Sunguroglu serisi : Yavuz Bahadiroglu)
(Peygamberimizin hayati : Salih Suruc)
(Gencligin ilmihali : Burhan Bozgeyik) –

(Islam Ilmihali ; Mehmet Dikmen,  kitapcida inceleyiniz.  Kolay anlasilip zevkle okunan bir ilmihal.
1001 Hadis, Merak ettiklerimiz, Peygamberimizden 365 altin söz, En kolay abdest namaz gusul : Mehmet Dikmen) –
(Islamda aile egitimi : Dr. Abdullah Ulvan) – 2 cild.
(Kendini arayan genc, ölüm sonrasi hayat : Burhan Bozgeyik) –
Bilinmiyen Osmanli – Prof. Dr. Ahmet Akgündüz Rotterdam islam üniversitesi Dekani
(Mevlana, Haci Bektasi veli, Fatih Sultan Mehmed, Yunus Emre : Mustafa uslu) –
(Celaleddini Rumi, evliya celebi, Seyh Samil, Selahaddini Eyyubi, Bediüzzaman ve Canakkale Savaslari hakkinda kolay kitaplar) – (Hristiyanliga reddiye, incil Allah sözümüdür?) – Ahmed Deedat
(Ögretmenin not defteri) –
(Cd li Büyük Türkce sözlük, Mehmet Dogan).

Bazi Cd. ler : Alim cocuk – Bediuzzaman cizgi filmi (internetten bedava seyredebilirsiniz) –

animated gif of Islam- man praying   Danimarkali Gelin (you tube dan ücretsiz seyredebilirsiniz) –
Abdulkadir Geylani Hz.  –   Malcolm x belgeseli – Arayis; Abdullah Tercüman –  Haci Bayram Veli Hz.
Bazi kasetler : Yusuf islam (Cat Stevens), Hicret, Mute Destani, Hendek, Musab bin Umeyr, Tevbe, Gün Batidan Dogmadan, Es Rahmet Rüzgari, Mekkenin Fethi, Bedir, Dolunay, Dog ey günes, Ey Allahim, izler, Uyan artik, Kalksam ve dirilsem, Dayan mücahidim, Ah Sehadet, Gelin bir olalim, ilk Cemre, Allah dedim, Adi icin, (Hz. Ebubekir, Hz. Ömer, Hz. Osman, Hz. Ali, Hz. Hüseyin, imam Samil, Bediüzzaman, Abdülhamid, Fatih Sultan Mehmed hk. Radyo tiyatrolari),

animated gif of Islam- man praying   Namaz sureleri ve dualari, Kerkük ilahileri 1, Sehidlerin yolunda, Benim Kavgam, Nasreddin Hoca (asir Ajans).  Bu bir saatlik cok Güzel kaseti, bu www.islamvecocuk.wordpress.com  isimli sitemde   Nasreddin Hoca Radyo Tiyatrosu – Asir Ajans – da seyredebilirsiniz.
Kardeslerim, arastirma yapmalisiniz. Haclilar sizleri ve cocuklarinizi islamiyetten uzaklastirmak icin okadar arastirici ve caliskanlar ki, sizlerin birkac sene daha müslüman kalmaniz gerekiyor. Arablari ve Afganlilari tamamen mahvedince sira iran´a ve bize gelecek.
animated gif of Islam- man praying    Simdi bizi kandirmak icin camileri, islami grublari ve dindarlari bile kullaniyorlar. Amerikalilar sigarayi birakirken müslümanlarin daha fazla icmesini sagliyorlarmis! Müslüman Kardeslerim sigaraya verdiginiz para bizlere kursun olarak geri dönecektir. Oyuna gelmeyin, illede doktorunuzun sigarayi hemen birakmazsan öleceksin demesini mi bekleyeceksiniz!
animated gif of Islam- man praying    Bilgisayar oyunlarina merakli cocugunuza “Alim CD” sinin enson yapilanini hemen aliniz. Internetten-Azim Dagitim-dan veya www.turdav.com dan temin edebilirsiniz.
Cocuklar;  www.cankardes.com sitesini okuyunuz. Cankardes dergisine kendi adinizla abone olunuz.  Böylece her ay size 34 senedir cikan Cankardes dergisi gelir.
Türkiye de sehrinizde ki bütün islami kitapcilarla cocuklarinizla beraber arkadas olunuz. Her sene kitabcilari tekrar tekrar ziyaret ediniz. Yukardaki kitap ve Cd. leri www.turdav.com dan posta ile de getirtebilirsiniz.

(2005-1426)   Muzaffer Alev   ishoej   Kopenhag   Danimarka   Muzafferalev@hotmail.com   www.esir.webbyen.dk

   185)   Avrupada neslimiz tamamen ruh hastasi yapildi! :   ingilizler 1920 senelerinde müslümanlarin generallerini satin aldilar! 1950 ye kadar bütün müslümanlar ingilizlere esir oldular. 1950 senesinde bütün müslümanlar Amerika, Avrupa ve israil birligine esir oldular. Halen esirdirler “Avrupadan kovulan imamlar” diye internette arayiniz. 1984 senesinde Avrupaya imamlar gönderilmeye baslandi ve ilk aydan itibaren imamlar kovuldu. Müslüman cocuklari islamiyeti ögrenip arkadaslarina anlatirlarsa Avrupa müslüman olur diye korktular!       Muzaffer Alev kopenhag   www.esir.webbyen.dk    10.11.2013

  12 Yaşındaki çocuk İslamiyet’i seçti – Video :  http://www.milligazete.com.tr/haber/12_Yasindaki_cocuk_Islamiyeti_secti/296990#.Un63UL57yUk

       Müslüman cocuk nasil terbiye edilir?   Hz. muhammed : https://www.google.dk/search?q=m%C3%BCsl%C3%BCman+cocuk+nasil+terbiye+edilir+Hz.+muhammed&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=QOl_UsbBA8iktAb4z4HgBw

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s