Danimarkalı kız ve hileli yasaklar yüzünden yüce dinini öğrenemeyen esir müslüman genci:

Muzaffer Alev Danimarkalı kız ve hileli yasaklar yüzünden yüce dinini öğrenemeyen esir müslüman genci:

Türkiyede Lise mezunu olan Şivan Kardeşimiz bir Kürd kızıyla evlenip Danimarkaya gelmis. Bir aksam Kopenhagdaki teyzesinin oğlu telefonla aramış. Son derece heyecanla ve telasla;
-Hemen televizyonu aç Danimarkalı kız arkadaşım televizyonda konuşuyor! diyor.

Şivan acele televizyonu açıyor. Teyzesinin oğlunun Danimarkalı kız arkadaşı siyah bir kıyafet giymiş. Bastan ayağa tesettür içinde. Hemde hakiki bir şekilde örtünmüs. Danimarkalı spikerin İslâm dini hakkında sorduğu sorulara cevap veriyordu.
Bu kadar kısa bir zamanda nekadar büyük değişim Allahım! diyor Şivan.

Kütüphanede tanıştığım Şivan`a Danimarkada ve İslâm Ülkelerinde İslâmın sinsice yasak olduğunu, hatta Danimarka da camilerde bile islama karşı Danimarkanın ve bizimkilerin, çocuklarımızın son hak din olan yüce İslamı öğrenmelerine mâni olmak için şeytani hileler yaptığını anlattığımda Şivan da bana Danimarkalı kızı anlattı.

Lütfen, cennet vatanım Türkiyemde ve Avrupada Danimarkalı kızlar gibi islâmiyetten uzak yaşayan garib ülkemin asil gençleri olan, Türkiyeli kızlarımız ve erkeklerimiz bu yazımı dikkatle okusunlar, Danimarkalılar ve Müslüman arkadaşlarıyla sevgi, kardeslik ve barış içerisinde yaşayıp yüce dinlerini araştırsınlar.

Yalancı İslâm düşmanlarına kanmasınlar. Hadiselerin gerçek yüzünü öğrendiklerinde en büyük teröristin, müslümanlara terörist diyenlerin olduğunu göreceklerdir.

Müslüman şereflidir, merttir, kimseye hile yapmaz, kötülük ve zulüm etmez, yalan söylemez, iyi örnek olur, iyilikte melekleri geçer.

Sömürgeci devletler son 87 sene içinde zavallı Müslümanları esir edip bozmuşlardır, cahil bırakmışlardır. Müslümanların dinlerini öğrenmelerine ve yaşamalarına mâni olanlar, İslamiyetle, Müslümanlarla alay edip dalga geçenler, firavundur, şeytandır.

Amerika Irakın petrol gelirini sömürmek için 35 sene önce Saddamı başkan yaptı, İran Şahı Pehlevi‘ nin bir hafta içinde İran’ı terk etmesini istedi, Şah ağlamaya başladı. Mecburen iran’i terketti.

Amerika ve kuklalari, Humeyni‘ yi Fransadan İrana getirdi. Saddamla Humeyniyi 8 sene savaştırdı. Milyonlarca suçsuz Müslümanı öldürttü, sakat bıraktı. Daha önce Saddamı ve Arafatı Amerika çok seviyordu. Şimdi terörist ilân etti.

Bütün dünyada olduğu gibi Danimarkadaki Türkiyeli gençler ve diğer Müslümanlar hızla ahlâksızlaşmaktadırlar. İngilizlerin 1920 sonrası esir edip şeytanî hilelerle ve yüksek teknoloji silah gücüyle zulümlerle dinsizleştirdiği Müslümanları, 1945 sonrası Amerika, Komünizme ve Rusyanın atom gücüne karşı kullanmak ve savaştırmak için geçici olarak biraz dindarlaştırmıştır.

Dindarlaştırdığı 2 milyon Afganlıyı Ruslar`a karşı öldürterek, Afganlı Mücahidlerle Komünizmi yıkmış, 10 sene süren bu savaşta bir milyondan fazla Afganlı, Amerika için sakat kalmıştır.

Danimarka televizyonu ve gazetelerinin haberine göre halen Afganistanda 10 milyon mayın döşeliymiş. Mayınları toprağın altına koymak çok ucuz ama geri çıkarmak çok pahalı olduğu için daha milyonlarca Afganlı ölecek ve sakat kalacakmış.

Amerikanın yetiştirdiği Usame ve Taliban 10 sene Afgan dağlarında Ruslara karşı kahramanca savaşırken Danimarka televizyonu geceleri haberlerde Mücahidlerin zaferleriyle sevinirdi, alkışlardı. Biz Müslümanlarda sevinirdik. Hatta Afgan daglarinda Mücahid elbisesi ve basligiyla, Mücahidlerle dolasan bir Danimarka millet vekilinin resmi bile var.

Kalleş ve kancık Haçlı Amerika şimdi 50 senelik baş düşmanı Rusyaya dost oldu.

Halbuki milyonlarca mübarek Afganlı ve Arab Kardeşlerimiz Amerika ve Avrupa için ölmüş ve sakat kalmıştı. Kalleş Hıristiyanlar eski dostları Zavallı Mücahidleri, terörist ilan ettiler, İslâma karşı Rusya ile beraber savaşıyorlar.

Amerikalı Yahudiler, ortadoğu petrollerine tam sahip olmak ve İsrail Devletinin sınırlarını Nil`i, Fırat`ı ve Türkiyenin güney doğusunuda içine alacak şekilde büyütmek için İkiz Kuleleri (World Trade Center) kendileri yıktılar.

Dünya Ticaret Merkezinde (İkiz Kulelerde) çalışan 4000 Yahudi 11 Eylül perşembe günü çalışmaya gelmediği için Yahudilere birşey olmadı. Çünki nasıl bir facia olacağını biliyorlardı.

Orta Doğuda sıcak savaş devam ederken, son Hak Din İslam‘ a karşı gizli, soğuk ve kirli Yahudi, Haçlı Savaşı 87 yıldır bütün dünyada devam ediyor. Tarih boyunca Müslümanlar Hıristiyanların ahlâksızlığıyla hiç alay etmezken, Hıristiyanlar zavallı ahlâklı Müslüman gençlerimizi ve çocuklarımızı, ahlâksız ve dinsiz yapmak için yüz milyarlarca dolar harcıyarak sinsi-gizli- soğuk savaşı sürdürerek, şeytanca zavallı Müslümanları teröristlikle suçlayıp çok alay ediyorlar, dalga geçiyorlar.

İslâm Alemide dahil bütün dünyada televizyonlarla, gazetelerle, radyolarla, okullarla, kitaplarla, dergilerle devamlı yalan uydurarak İslamiyeti kötülüyorlar, hatta maalesef bütün dünyada Camilerimiz de İslâmı öğrenmeyi şeytanca yasak ederek Müslüman Gençlerin İslâmda Huzuru bulmalarına mâni oluyorlar, Güzel Dinimizi ve İyi Müslümanları kötülüyorlar. Müslümanları, Müslüman olup huzur bulma ihtimali olan Gayri Müslimleri kandırıp İslâma düşman yapıyorlar.

Bu sebeple Danimarkalı İşverenler Müslümanlara is vermiyorlar. Danimarka Halkı Müslümanlardan iğreniyor.

İşte bu tek taraflı soğuk, vahşi, cânî sömürge savaşının kurbanlarından çaresiz bir Kürd Gencinden bahsedeceğim sizlere.

Ben Türküm. Kürdler, Türkler ve Arablar Çanakkalede 1915 de İngilizlerin vahşi saldırılarına karşı İslâm için birleşip 3 sene açlık içinde savaşıp 300 bin Şehid verdikleri için mi daha sonra cezalandırıldılar acaba?

Birbirlerine kâfir diyen Katolikler ve Protestanlar İslama karşı birleştiler, Amerikalılar ve Ruslar bile birleştiler.

Türkler, Kürdler, Arablar ve diğer Müslümanlar daha fazla rezil olmamak için Bediüzzaman’ın tabiriyle “İslâmın Sabahında” ne zaman uyanacaklar, birleşecekler? Çocuklarını dindar yetiştirip, Yüce İslâmı yaşayıp, Danimarkalılara iyilikte, huzurda örnek olacaklar?

Kudüste Ehli Salib’ in (Haçlı seferleri’ nin) 90 sene süren zulmünü ve Selahaddin`i Eyyubi yi lütfen okuyunuz.

Şeytanca yasaklar yüzünden İslâmi bir eğitim almamış olan Zavallı Müslüman Kürd genci, Danimarkalı bir kızla flört ediyor. Aynı, Türk televizyonlarının gençlere ve çocuklara günde 24 saat devamlı ahlâksızlık öğrettiği gibi, kürd gencide kendisine öğretilmeyen İslâma göre ahlâksız, kötü, garib bir hayat yaşıyor.

Bu durumdan rahatsız olan gencin anne ve babası evlâdını Türkiye de köylerinden bir kızla evlendirmek istiyorlar.
Çünki batının sefih ve ahlâksız hayatından, esrardan, içkiden, sigaradan, stresden, depresyondan, intihardan evlâdını kurtarmak için çareler arıyorlar.

Bütün Avrupada ve Danimarkada 11 yaşında başlayan flörtler (ahlâksızlıklar) ve evlilikler günlük, haftalık, aylık ve yıllıktır!

Bir erkeğin 40 – 400 – 1000 hanımı veya flörtü olur. Tabii bir Danimarkalı kızında o kadar kocası olur, her türlü ahlâksızlığa 11-12 yaşında başlarlar. Dansa ve meyhaniye (bara) bunun için gidilir. Yani ahlâksız ve sarhoş yeni eş veya arkadaş bulmak için. Çünki o andaki eşleriyle ne kadar beraber olacaklarını bilemezler. Elaltında yedek eş hazır olmalıdır.

Noel ve Yılbaşı Gecesi Kiliseye gidilir, sonra toplu yemek yenir, bol içki içilip sarhoş olup pek namus aranmaz o geceler ve her türlü çılgınlık yapılır.

Sömürülen, dünyadaki bütün Müslüman Ülkelerin Esir Halkları bu durumu tam anlayamazlar, çünki maalesef beyinleri batılılar tarafindan İslâma karşı düşmanca ve şeytanca yıkanmıştır.

Biz Müslümanlar Sevgili Peygamberimizin arkadaşları sahabeler gibi birbirimizi samimiyetle sevmezsek, kavga etmeden konuşup anlaşmazsak çocuklarımızı imânlı ve dindar yetiştirebilir miyiz?

Kâlbleri Allah sevgisi dolu kardeşlerimiz lütfen haftada bir akşam evinizde İslâmi toplantı yapınız. Akrabalarınızı, komşularınızı ve arkadaşlarınızı davet ediniz. Hanımlarda başka bir odada toplansınlar. Çocuklar çay dağıtsınlar ve büyüklerinin konuşmalarını ve okuduklarını dinlesinler.

Ben böyle bir toplantıyı 10 sene kendi evimde her hafta cuma akşamları 10 saat yaptım. Her hafta değişik evdede olabilir. Bu kardeşlerimiz mahallelerinde küçük bir oda temin edip oraya yüzlerce, binlerce İslâmî çocuk kitabları, ilâhi, ezgi, marş kasetleri, radyo tiyatrosu kasetleri, cd, vcd, dvd leriyle doldurup evlere Danimarka kütüphaneleri gibi ödünç verebilirler.

Bu şekilde yetişen bilgili çocuklar anne babasına olduğu kadar Danimarka Devletine ve Danimarka halkınada hayırlı olurlar. Melek gibi evlâtlarımızı Danimarkalılarda severler. Hatta bu ev toplantılarına Danimarkalılarıda çağırabilirsiniz.

Ben geçen hafta Ishøj`da 25 yaşlarında Danimarkalı yeni bir Müslümanın salı geceleri evinde yaptığı toplantıya gittim, 14 yaşındaki bir Çinli ile 16 yaşında Danimarkalı yeni Müslümanlarla tanıştım ve dindarlıklarına hayran oldum. Allah bütün Müslüman evlâdlarını böyle imânlı ve bilgili eylesin.
Bizler zamanın usulleriyle gayret etmezsek, fidanların bakımını yapmazsak, meyve alabilirmiyiz? Siz Müslüman kardeşlerimi düşünmeye, araştırmaya, çare aramaya davet ediyorum. Müslümanlar kardeştir, birbirlerini sevmeliler diyorum.

Müslüman Kardeşlerim, her sene Türkiyeye izine gittiğinizde, memleketinizdeki İslâmî kitapçılardan çocuklarınıza her sene 3-4 bin kronluk İslâmî çocuk kitabları, dergileri, ilahi, ezgi, marş, radyo tiyatrosu kasetleri, cd, vcd, dvd’leri alınız. Zamanla çocuklarınız bunlarla oynamaya, okumaya, dinlemeye alışacaktır.

Danimarka kütüphanelerindeki bebek oyun kısımlarını geziniz. Osmanlıda eğitim 3 yaşında âmin alayları ile Camide başlardı, İmam Efendilere sorarsanız size anlatırlar. Camide kitap satmak kütüphane kurmak değildir. Evlere,kitab,kaset,cd vesaire ödünç verilen yere kütüphane denilir.

İslâm Ülkelerinde ve Avrupada İslâmî Kütüphane açmak yasaktır veya hileli engellerle mani olunur. Engelleri aşmalısınız.
Her akşam küçük evladlarınız uyumadan önce yatağının yanına oturunuz ve memleketinizden aldığınız bol resimli yüzlerce İslâmî çocuk kitablarının resimlerini çocuklarınıza göstererek ve izah ederek uyuyuncaya kadar okuyunuz.

İslâmî kitabları ve İslâmî gazetelerde yazarların makalelerini okuyunuz.

 Çocuklarınıza her gün en az yarım saat veya bir saat okuduklarınızı anlatınız, yavrularinizla sohbet ediniz.

M Ü S L Ü M A N O L !!!

Kürd Genci ayrılmadan biraz önce Danimarkalı Kıza ;

– Bu bizim son görüşmemiz, yarın Türkiye‘ ye izine gidiyoruz. Annem ve babam benim Türkiyeden evlenmemi istiyorlar. Evlenip hanımımı buraya getireceğim, bir daha görüşmemiz mümkün değil, diyor.

Danimarkalı Kız perişan oluyor, çok üzülüyor. Ayrılmak üzere olan Kürd Gencine son bir defa bakarken gözlerinden yaşlar boşanıyor, yaşlı gözlerle son cümlesini söylüyor.

– Benden istediğin son birşey var mı?

Bu soru karşısında Kürd Genci şaşırıyor! Ne istiyebilir ki?… Ne istesem, ne istesem diye çaresizlik içinde telaşla kıvranıp düşünürken, İslâmiyet ile ilgilenmediği halde ağzından birden;

– Müslüman ol! Sözü çıkıyor ve ayrılıyorlar…

Genç ve ailesi Türkiyeye gidiyorlar. Genç evleniyor, Gelin Hanımın vizesi için Danimarka Ankara Konsolosluğuna müracaat ediliyor. Genc ve ailesi Danimarkaya dönüyor. Genc tekrar Danimarkalı Kız arkadaşının (flörtünün) evine gidiyor! Kapı açılıyor.

Hayret! Kız arkadaşı tam İslâmî bir kıyafet içinde. Son derece güzel örtünmüş. Aynı Türkiyede Lise ve Üniversitede okumaları yasak edilen öğrenciler gibi güzel örtülü. Olacak şey değil. Hemde bukadar kısa bir zamanda! Danimarkalı Spikerin İslâm dini hakkındaki sorularına cevap veriyor!

Danimarkalı Kız, Kürd Gencine;

– Müslüman olduğunu, artık kendisiyle görüsmesinin mümkün olmadığını ve kendisini içeri alamıyacağını, İslâm Dininde bunun yasak olduğunu, şu anda evindeki Pakistanlı Hoca Hanımdan İslâmî ders aldığını söylüyor!

Değerli Kardeşlerim, Siyonist Yahudiler ve Batılılar ”son hak ve değiştirilmemiş tek doğru İlâhi din olan yüce dinimiz” İslâmiyetle, yüksek teknoloji silahlari sayesinde, medyalarıyla zavallı silahsız Müslümanlarla hep dalga geçerler.
Müsadenizle bende size kısa bir Danimarka haberinden bahsedeceğim. ”Kızım olmadan asla” filminin ve kitabının uydurma olduğunu İsveç Televizyonunda belgesel olarak seyretmek beni memnun etti.

Nijeryada ki Amine Laval meselesinde, Nijerya ya giden Danimarkalı gazeteciye, bir Nijeryalı;

– Biz müslümanız, dinimizde erkeklere ve kadınlara evlilik dışı yakınlık yasaktır. Evlilik dışı yakınlıkda bulunan kızlara fahişe denir.
Danimarkalı gazeteci;
– O zaman Danimarkadaki bütün kızlar fahişe (yani ahlaksiz)(oluyor! diyor…

Ahlaksızlaşan batı, strese giren batılı gençliğin ilerde Müslüman olmasından çok korkuyor, kurtuluşu ve huzuru İslâmda bulmasını istemiyor.

Batılılar; gençlerini alkol, esrar,eroin, sigara, deprasyon, genç kızlara grup tecavüzü, öğretmenlerin çocuklara tecavüzü, %1-10 anne ve babaların 8-16 yaş arası kiz ve erkek çocuklarına devamlı cinsî tecavüzü (DR, P1 radyosu), hırsızlık v.s gibi kötülüklerden kurtarmak için çareler arıyor, çare bulamıyorlar.

İslâm dinini çare olarak kabul etmek istemiyorlar.
İnsanların İslâmiyetten nefret etmesi için gizli ve şeytanî psikolojik soğuk savaşı kalleşçe yapıyorlar.

Dünya medyası yani televizyonlar, radyolar ve gazeteler Yahudinin hakimiyetindedir. Çaresiz Müslümanlara karşı (İyi Yahudiler hariç) hepsi hergün aynı yalanı söyler, aynı tiyatroyu oynar.
Batılı kendisi teröristtir ama oynadığı senaryolarla zavallı suçsuz müslümanlara hiç utanmadan terörist damgasını vurur! Müslümanları kendisi perişan eder, silah satar, savaştırır, utanmadan, aptal müslümanlar birbirlerini öldürüyorlar der.

Bu şartlar altında devamlı İslâmiyete karşı yalan dinleyen bir Danimarkalı Kızın aptal zencilerin (Müslümanların) dinine girmesinin ve o dini tam Sahabî gibi yaşamasının sakın kolay olduğunu sanmayınız. Bu iş îman işidir. İmanlı insanlarla arkadaş olalım, araştırıcı, sabırlı ve gayretli olalım.

Yine Bediüzzaman diyorki,

“- Bir çocuk küçük yaşlardan itibaren tam bir İslâmî eğitim almaz ise, büyüyünce İslâmiyete yönelmesi bir Hıristiyanın Müslüman olması gibi zor olur.”

Demek ki, bir Danimarkalı Kızın Müslüman olması bu karışıklıkda öyle sanıldığı gibi kolay değildir. Büyük gayret istemektedir.
Zira Danimarkalılar uyduruk değil, hakiki Müslüman oluyorlar!

Türk ve Kürd Kızlarının ve Erkeklerinin Danimarkalı kızımız gibi tam ve doğru İslamiyete yaklaşıp dünya ve ahirette huzur bulmaları en büyük isteğimizdir.
Bir Danimarkalı Müslüman olurken, yüzlerce Müslüman ahlâksızlaşıyor hatta bazıları dinsizleşiyor.
Batılılar zırcahil Müslümanı bile Hıristiyan ve dinsiz yapmanın çok zor olduğunu bildiğinden entegrasyon adı altında her sene yüz milyarlarca dolar harcıyarak Müslüman gençlerini ve çocuklarını hileyle, süratle ahlâksız yapıyorlar.

Türkçe Yahudi Televizyonlarıyla çocuklarımızı önümüzdeki senelerde uyduruk Hıristiyan veya dinsiz yapacaklar. Her nekadar zenciler gibi devamlı aşağılansakda, biz zavallı, boynu bükük, yarım Müslümanlar, yinede Danimarkalıları ve Danimarkayı çok seviyoruz. Hıristiyanlık değiştirilmiş olsada, onların mümkün oldugu kadar ahlâklı Hıristiyanlar olmalarını istiyoruz.

Melek gibi iyi müslümanlarla, kibar ve mert Danimarkalıların el ele vererek Danimarkayı huzurda ve medeniyette dünyada birinci ülke yapmalarını arzu ediyoruz. Kahrolsun ırkçılık diyoruz. En derin dualarımla…

muzafferalev@hotmail.com

Not: Sevgili Müslüman gencler, hakiki huzur ve saadeti arıyorsanız sizlerde Danimarkalı Müslümanlar gibi hakiki İslamiyeti arayınız.
Genç Kızlarımız ve Erkeklerimiz sakın utanmayınız, Yüce Dinimizi onlara sorunuz.

 Sizlere büyük bir şefkat ve sevgi ile İslâmiyet gerçeğini anlatacaklardır. Baştan ayağa örtüler içerisinde ağustos sıcağında yollarda hemen hergün karşılaştığınız Danimarkalı mübarek kızları mavi gözlerinden, sade başörtülerinden, uzun ve bol pardüselerinden hepiniz tanıyorsunuz.

– Selâmın Aleyküm Sister, deyip niçin sohbet etmiyorsunuz? Dost olmuyorsunuz? Yoksa siz cenneti özlemiyormusunuz?

Danimarkalı kızlarımız İslâmın yeni öğrencisi olduğundan; tabii daha sonra ilim, hikmet sahibi tecrübeli hoca hanımlarla ve hoca efendilerle de devamlı görüşmelisinizki bu asrın hastalıklarından uzak kalasınız.

Seneler önce bir yaz günü Kopenhagda çamaşır yıkanan bir dükkânda çok modern kıyafetli bir Türk kızı Danimarkalı olduğunu yüzünden anladığı, çok güzel örtülü bir genç Danimarkalı hanıma;

– Müslüman mısın? diye soruyor. Danimarkalı genç hanım;
– Yeni Müslüman oldum, sizde Müslüman mısınız? diye soruyor.

Türk kızı t-şörtü ve daracık pantalonuna bakıp utanarak ve suçluluk hissiyle dudaklarını ısırarak;

– Bende Müslümanım, diyor sessizce. Bu durum Türk kızında şok tesiri yapıyor, ertesi günler yollarda hep onu arıyor. Onu bulmalıyım ve İslâmiyeti öğrenmeliyim diye cesur bir karar veriyor. Allahın yardımı ile bir gün Nørrebroda Danimarkalı yeni Müslüman kızla karşılaşıyor.

– Senin gibi Müslüman olmak istiyorum! Bana yardım edebilirmisin, diyor.

Danimarkalı Hanım;

– Size yardımcı olabilirim, ben her hafta bir İslâmî toplantıya gidiyorum. Oraya Gonca Alev geliyor. Biz Abla Goncadan çok bilgi öğreniyoruz. Sana Abla Goncanın telefonunu vereyim, onunla Türkçe görüş, diyor. Ve böylece bu cesur kızımız, iki erkek kardeşi ve çevresindekiler İslâmî hayata başlıyorlar.

Linkler; İmam Fatih Danimarkaca hutbe okuyor. www.islam.dk  sitesinde Khutbeyi tikliyarak bazı hutbelerini okuyabilirsiniz ve dinliyebilirsiniz
(İmam Abu Laban Arabca ve ingilizce hutbe okuyor. Danimarkalı yeni Müslüman olan gençler tarafindan Danimarkaca heyecanlı vaazlar veriliyor.
www.wakf.com  Ramazan ve Kurban Bayramı namazi 15 bin kişiyle saat 9.00 da kılınıyor. Hanımlarda çocuk arabalarıyla geliyor. Küçük çocuklara ve bebeklere görevliler bakıyor. Çok sayıda İsveçli ve Danimarkalı Müslümanda hanımları ve çocuklarıyla namaz kılıyor. Çocuklar için tertiplenen çok büyük panayır (tivoli) eğlencesi saat 8.00 den 15.00 e kadar devam ediyor. pekçok yiyecekler, tatlılar ve içecekler satılıyor.

Okullarda bir ay müddetle her gün noele (jul) hazırlık yapan çocuklarımızın uydurma noel’e özenmemesi için bu eğlencelere katılmaları bence şart gibi. Bayramdan iki gün önce www.wakf.com  sitesinden veya telefonla yer ve zamanı öğrenip sizde sabah saat 8.00 de ailece Bayram Namazına gidebilirsiniz.
Nørrebrodaki Camilerinde pazar günleri Danimarkali genç kızlar ve hanımlarında katıldığı Danimarkaca ve İngilizce İslâmî eğitim toplantılarına http://www.wakf.com dan adresini alıp sizde katılabilirsiniz.

Danimarkaca bilen gençlerimiz ve zeki cocuklarimiz www.wakf.com  sitesinde Bøger`i tıklayınız. İslam i focus, Muslim forældrenes barn kitabını ve diğerlerini okuyunuz.
2. kitabı İngiliz Müslüman hanımlar grubu 25 sene önce İngilteredeki Müslüman çocukları için yazmışlar.

Danimarkalı Peter Louborg 1970 yılında genç yaşında New york lu İngilizce Öğretmeni Lyn hanım ile beraber Müslüman oluyor. Peter Louborg, Omar, hanımı ise Aişe ismini alıyor. Çok samimi Müslüman olan bu genç matbaacı aile ”Muslim Forældrenes barn” kitabını tercüme ediyorlar ve matbaalarında neşrediyorlar.
Mübarek iman Kardeşimiz Aişe Louborg 15 sene önce kanserden genç yaşında vefat etmiştir. Valby’ deki Müslümanların defnedildiği mezarlığa gömülmüştür. Beş tane güzel küçük kız çocuğunu bırakıp Firdevs Cennetine giden bu kızkardeşimizin hakkında Gonca gülsel Alev in ”Gurbet Radyosu” kitabının sonunda ”Firdevs Cenneti ” bölümünde okuyabilirsiniz.)
www.islam.dk  (Khutbe yi dinleyiniz imam Abdul Wahid Pedersen ve imam Muhammed Fatih Alev ) –

 www.alev.dk
www.islamisk.dk
www.barn-i-islam.dk
www.esir.webbyen.dk                                                  www.islamustundur.com  (İslâm düşmanlarına karşı İslâmî doğru kısa bilgiler) –
www.ankebut.net (Timurtaş Hoca ve Necmi abi) –
www.gulaypinarbasi.com
www.vakit.com.tr  –                                                                www.yeniasya.com.tr –                                                   www.milligazete.com.tr
www.sorularlaislamiyet.com  (Bu sitede üniversiteli ağabeyler bugün sorduğunuz İslâmî sorularınıza ertesi gün cevap veriyorlar) –
www.vahdet.com.tr  –                                                                           www.cankardes.com (oyunlar ve cocuk dergisi) –                          www.sevde.de
www.harunyahya.org  (cocuklar icin gercekler i tiklayin- sonra diger diller ve danish i tiklayin) –                             www.islamharfleri.comwww.ravda.net  – www.davetci.com  –
www.google.com  dan tıklayınız; Hilal tv  – Dost tv  – Akra fm – marmara fm – moral fm – Dost fm – Burc fm –
”Müslüman çocuk” “İslami film” ”namaz nasıl kılınır” “hadisler” ”kütübü sitte” ”Kuranı Kerim Tefsiri” “islami site” “Danimarkalı gelin” “sigarayı bırakmak” “sigaranın zararları” ”Mehmet Şevket Eygi” ”Mustafa kaplan” ”yavuz bahadıroğlu” ”sabatay sevi” “başörtüm”
”Fatih Alev””Bediuzzaman Said Nursi” ”Bediuzzaman çizgi filmi” “risale i nur” ”çantacı necmi ağabey” ”Timurtaş hoca” ”Esad hoca” ”zafer dergisi” Bizim Aile ”hayrat vakfı” –
”İmam Fatih” ”abdul wahid pedersen den lange vej hjem”
”Yusuf İslam” ”Cat Stevens”
”Ahmed Deedat” ”Alif Bogforlag”
”embrace islam” ”embraced islam” ”Why choose islam” ”Journey to islam” ”ask about islam” ”discover islam” ”convert to islam” ”why islam” ”faith islam” ”How is salah performed”

DEĞERLİ KARDEŞLERiM, BULUNDUĞUNUZ MAHALLELERDE ÇOCUKLARINIZIN iSLAMi EĞiTiMi İÇİN 50-100 KİŞİ BİRLEŞEREK ARANIZDA AYDA 50-100 KRON TOPLIYARAK KÜÇÜK BiR ODA TEMiN EDiNiZ. BU ODAYA HER AY BiNLERCE KRONLUK YÜZLERCE VE BİNLERCE İSLAMİ ÇOCUK KİTAPLARI, DERGİLERİ, İLAHİ, EZGİ, MARŞ KASETLERİ, RADYO TİYATROSU KASETLERİ, CD, VCD, DVD LERiYLE DOLDURUP EVLERE öDüNÇ VERiNiZ. YOKSA BENiM GiBi EViNiZi KüTüPHANE YAPMAK MECBURiYETiNDE KALIRSINIZ. “DiYANET iSLAM ANSiKLOPEDiSi”Ni HEMEN ALINIZ. (Camilerde imam efendilere sorunuz)

www.esir.webbyen.dk        muzafferalev@hotmail.com     (2005)

Reklamlar

Danimarkalı kız ve hileli yasaklar yüzünden yüce dinini öğrenemeyen esir müslüman genci:” üzerine 8 düşünce

 1. avicenna

  18 yaşında bir türk olarak söylüyorum böyle islam türkiyede bile yok camiye gittiğimde bir saf cemaat var onunda neredeyse tamamı yaşlı danimarkalı yaşıtlarimla islam adına sohbet atmeyi çok isterdim inşallah olur

  Cevapla
  1. islamidavet Yazıyı Yazan

   Degerli Kardesim, Diyanet Vakfinin nesrettigi; “Endülüsten ispanyaya” isimli kitabi okursan 800 senede ispanya halkinin yarisinin müslüman oldugunu görürsün. Ancak 1490 tarihinde bir tane musluman birakmamislar. Yok etmisler. Avrupada ki müslümanlarin sonuda belli degildir! Müslüman olmak zordur. Bundan sonra daha zor olacak!
   Muzaffer Alev…

   Cevapla
   1. ibn mesud

    değerli islami davet .müslümanların sonu aksine bellidir bunu kuran hak geldi batıl yok oldu muhakkakki batıl yok olmaya mahkumdur diyerek net biçimde açıklamaktadır bizi kimse yeryüzünden silemez silmeye çalışanlarsa yok olup gitti onun için müslüman olarak yaşamak artık daha bir ayrıcalık ve şeref haline geldi ente mevlene fensurna alel kavmil kafirin

   2. islamidavet Yazıyı Yazan

    Degerli Kardesim ibn mesud, bende sizin gibi Kurani Kerime ve Hadisi Seriflere inaniyorum. Ancak muslumanlar Osmanli zamaninda ki muslumanlar degiller.
    Mose Dayan’a müslüman politikaci milletvekilleri sormuslar;
    – Peygamberimizin; agacin arkasina saklanan Yahudiler hakkinda ki hadislerini okudunuz mu?
    Mose Dayan;
    – Biz o yahudiler degiliz. Siz de o müslümanlar degilsiniz, cevabini vermis.
    Danimarka yazili ve sözlü medyasini hayretle takib eden ve arastiran bir kardesiniz olarak derim ki, biz müslümanlari 90 senedir kolonistler perisan etmisler ve hizla perisan edip bütün degerlerimizi yok ediyorlar. Bizde ise bir kipirdanma yok. Olanlari bile yani birazcik müslümanligi ögrenmemizi dahi, kafirler bizi kandirmak icin yapiyorlar. Yani bizi kefereler istedikleri zaman islamdan uzaklastiriyorlar, istedikleri zaman müslüman yapiyorlar! Komünizmin ve kapitalizmin Soguk savas devri müslümanligimiz buna misaldir.
    Cok okumamiz, cok arastirmamiz gerekmektedir. Mesela Avrupada ki neslimizi kaybettik ama haberimiz bile yok.
    Birleselim, sohbet edelim, okuyalim, her mahalleye kütüphaneler kurup evlere; islami cocuk kitaplari, kasetleri, Cd leri islami ve tarihi kitablari ödünc verelim. O zaman ümitvar olmaya baslayabiliriz. Bakiniz bütün kafir ülkeleri Afganistan da zavalli müslümanlari öldürüp duruyor. Bütün islam alemi ve Türkiye ayni duruma düsecektir. Samimiyete, birlige, ciddiyete, düsünmeye, ihlasa ve hikmete cok ihtiyacimiz var. Dualar ediyorum muhterem kardesim.

    Muzaffer Alev Kopenhag http://www.esir.webbyen.dk

 2. ibn mesud

  Değerli islami davet;
  size şunu takdim etmek istiyorum, Türkiye de islami bir hayat yaşamak adeta imkansız bakın ben Osmaniye gibi fazla batı tarzının hakim olmadığı ama giderekte yaygınlaştıgı biryerde yaşamama ragmen mesela camiden namazdan çıkıp eve gelene kadar 10 larca kez göz zinası yapıyorum, ben ne yapiyim, evden dışarı çıkmayıp manastır hayatımı yaşayım ki, bu imkansız çünkü okul var, yoksa burayı terk mi edeyim ki, buda imkansız gibi görünüyor, bana ne önerirsiniz bilginize sığınıyorum..

  Cevapla
  1. islamidavet Yazıyı Yazan

   Muhterem Osmaniyeli Kardesim;
   Carelerin bittigi bir zamanda yasiyoruz. Ben acizane Risale i Nur davasiyla 47 senedir ilgilenen bir kardesinizim. Atiden ümidli olmamiz gerektigini biliyorum.
   Benim; http://www.islamimakaleler.simplesite.com isimli sitemde, adreslerini verdigim sitelerime girer ve makalelerimi arastirirsiniz bizim nicin bu hallere düstügümüzle ilgili ip uclari görebilirsin. Ama maalesef 90 senedir gercekleri yazmak ve konusmak yasaktir! Okuyan kalmadigi halde Kur’an harfleriyle Osmanlica yazimiz da 85 senedir yasaktir. Mehmed Akifi anlamamiz da yasaktir!
   Yeni gizli Haclilar ve Siyonist gizli yahudiler son 90 senedir, Alemi islamda yasiyan bütün müslümanlarin, bütün yüksek islamî ve imanî degerlerini seytanî hilelerle yok etmisler. Müslümanlari büyük bir cikmaza sokmuslar, palyaco yapmislardir!
   1920 lerde Alemi islami esir edip; Amerikada ki afrikalilar gibi; döve döve calistirip, kamcilarla ve çivili odunlarla dövülerek parcalanan vücudlarina, tuz ve aci biber ekerek, zulüm yaparak calistirmaktan vazgecmisler. Aksine; esir ettikleri alemi islamin zavalli halkina, Komünizme karsi kullanmak ve ilerde geri almak icin bütün müslümanlara 40 tane kadar ülkeler hediye etmisler, idarelerine kendi müslüman isimli Saddam ve dinsiz generallerini getirmislerdir. 90 senedir, her sene milyonlarca müslümani öldürmektedirler, ic savaslar cikarip birbirlerini öldürtmektedirler, sakat ve hasta etmektedirler. iste mübarek Afganlilarin durumu! Afganistani isgalcilere karsi canlariyla koruyanlara terörist diyen gafil müslümanlar okadar cok ki.
   Birbirine halen kafir diyen katolikler, protestanlar ve ortadokslar ile bazi salak müslümanlarin 40 ülkesi; zavalli Afganli kardeslerimizi 180 bin dev askerleriyle ve yüksek teknoloji silahlariyla halen boğmaktadirlar. 3 gün önce bir nehirin kenarindaki bogusmayi BBC Radyosu ingilizce programin da yarim saat verdiler ve dinledim. Şehid olan Afganli kardeslerim aglatti beni. Dikkat ediniz; ayni kefere, müslümanlarin cocuklarini, anne – babalarini, akrabalarini, komsularini, islami grublari ve islam ülkelerini birbirlerine düsman etmislerdir.
   Amerika, Avrupa ve israil birligi; Afganistan da mücahidlerin yardimiyla komünizmi yok ettikten sonra hileyle Afganistani harebe yapmislardir, yapmaya devam etmektedirler.
   Bütün Alemi islami Afganistandandan daha kötü yapacaklardir.
   1920 yillarinda Komünizmin silah ve asker gücünden dolayi yapamadiklari; islam aleminin isgalini gerceklestireceklerdir. Zira karsilarinda komünizmin eski gücü yoktur. Komünizme karsi Müslümanlarin yardimlarina da ihtiyaclari yoktur artik.
   Cok yakinda, isgal ettikleri bütün islam ülkelerin de; esir müslümanlari, yeni tayin edecekleri zalim sözde müslüman ama gercekte keferelerin casusu genarelleriyle döve döve ac karnina ayda 50- 100 ytl. ye calistirip, Cin yani China Devletiyle rekabet yapacaklardir. Avrupa, Amerika ve israil fabrikalari dünya zenginleri icin eskisi gibi lüks mallar imal etmeye devam edeceklerdir.
   Sizin kac yasinda oldugunuzu bilmiyorum ama bu pek muhim degildir. Cevrenizde sizinle evlenmeyi kabul edecek imanli ve bilgili bir hanim arayiniz ve hemen evleniniz. Türkiyemiz de Kac sene sonra ic savas cikarirlar belli degil ama cok yakinda olabilir. Bu sebeple dünya hayatinin kisa oldugunu düsününüz.
   Annenizin babanizin yaninda bir odada ikamet edebilirsiniz. Seninle fakir hayati yasayabilecek imanli, irfanli bir hanim bulabilirsiniz. Lütfen, sadece bu sartlari arayiniz.
   Sevgili peygamberimizin hadisleri de böyle tavsiye etmektedir. Sömürgeciler son 90 senedir; bize hayati yasanmaz yapmislar, evlenmeyi komik adetlerle zorlastirmislardir. Hatta imkansizlastirmislardir. Gavurlarin müslümanlari; ne zaman, nerede, nasil, nerelerinden vuracaklari belli olmaz. Sahabeleri, islam alimlerini, Büyük Selcuklulari ve Büyük Osmanlilari kendimize örnek almaliyiz. iktisadli yasamaliyiz. Aza kanaat etmeliyiz. iktisad berekettir. internette kendime ders olur diye kanaatla ilgili bir site buldum, siz muhterem kardesime de göndermeyi uygun buldum. Hemde okuyan diger kardeslerimizin Sevgili Peygamberimizin tavsiyelerini okumus olurlar diye düsündüm. Lütfen tiklayiniz.

   http://www.baktabul.net/dualar-ayetler-hadisler/92878-kanaat-ile-ilgili-hadisler.html

   Siz yüzlerce türkce bedava verilen yahudi televizyonlarina kananlara bakmayiniz. Sabirli olunuz. Bir zavalli müslüman kizini sevindiriniz. Biliniz ki samimi imanli müslüman kizcagizlarinin durumu sizden daha vahim ve zordur. Erkeklerin bozulmasi, kizlarin bozulmasini saglamaktadir. Danimarka Devleti uyum hilesiyle müslüman erkeklerini bozuyor, haliyle müslüman kizlarda o bozuk erkeklere uyum sagliyorlar.

   Dualar ediyorum, bu aciz kardesinize dualarinizi bekliyorum.
   Muzaffer Alev Kopenhag http://www.islamveiman.wordpress.com http://www.islamimakaleler.simplesite.com

   Cevapla
 3. Muzaffer Alev

  TRT AVAZ Şule Yüksel Şenler , diye google de 16 dakıkalık video yu arayınız… Bu Videonun 2.43 üncü dakikasın da, İstanbul da Belediye Binasında yıldırım Nikahıyla evlendiğimiz gün, İslami imam nikahımızdan sonra hastahanede yatan, Şule Yüksel Şenler’in ve Gonca Gülsel Şenler’in annesi, Büyük İslam kadını, İstanbul Hanım Efendisi Ümran Şenler Annemizi ziyarete gitmiştik. 2 gün sonrada sirkeci tren istasyonundan trenle Danimarkaya hareket ettik. Gonca Hanım ablası gibi Büyük bir mütefekkirdi. Danimarkada Allah Rızası için devamlı çok büyük İslami hizmetler yaptı. Şule Yüksel Şenler Ablamız hapishanede o günlerde 9 ay 10 günlük hapsini dolduruyordu! Hırsız ve yankesici kadınların arasında çile çekiyordu. 1972 senesi Şubat Ayı. Kız kardeşi Gonca Gülsel Şenler Hanımla belediyedeki nikahımızdan ve imam nikahından sonra doğru hastahaneye, Kayın Validem Muhtereme Ümran Şenler Hanımı ziyarete gittik. Resim , sağdan sola doğru ; Gonca Gülsel Şenler’in rahmetli ağabeyi Göksel Şenler, Sandalyede oturan, bu aciz kardeşiniz Muzaffer Alev, resimde arkada, Şule Yüksel Şenler’in Muhterem Babası Tahsin Şenler, yatakda yatan mübarek islam annesi Ümran Şenler, Başucunda, Muhtereme İslam Hanımefendisi Gonca Gülsel Şenler, yanındaki eşarplı hanım’ın ismini bilmiyorum. Onun fotoğraf makinasıyla çekilmiş resmimiz. Sol başdaki gözlüklü genç kız, Şule Ablanın en küçük kız kardeşi, 52 yaşında kalpten vefat eden Çiğdem Şenler. Gonca Hanımın Kopenhag da, 5 sene her hafta yaptığı göz yaşartıcı İslami radyo proğramlarından , sadece 10 saatlik, 20 çok heyecanlı İslami radyo programını muhafaza edebilmiştik maalesef. Bu 10 kaset Gonca Hanımdadır ama maalesef neşretmiyor. Müslüman çocuklarının yetiştirilmesiyle ilgili bu heyecanlı proğramlar internette neşredilse, Müslüman Çocuklarına ve Gençlerine çok faydalı olacağına inanıyorum. Gonca Hanım, Müslüman genç kızlarına örnek, çok değerli bir İslam Mücahidesidir. Senelerce, Danimarkalı genç kızlarla Allah rızası için İslami dersler yapmıştır. Kenan Evren’in İslami Baş Örtüsü düşmanlığına karşı, ”Danimarkalı Gelin”, Radyo proğramını göz yaşları içerisinde hazırlamıştır. Salih Diriklik isimli TIB Doktoru Rejisör Kardeşimiz bu radyo programını, TGRT de çok Güzel film yapmıştır. Filmin ismi ”Danimarkalı Gelin” dir. Allah her ikisinden de razı olsun… Bu filmi internette seyrediniz ve dostlarınıza tavsiye ediniz lütfen… Muzaffer Alev Kopenhag… ——————- Gizli Esirlik ve Gonca Gülsel Şenler (Alev) ; http://islamimakaleler.simplesite.com/435269505

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s